FABRİKA ELEKTRİK TESİSAT

Fabrika Elektrik Elektronik Tesisatları

Fabrika elektrik elektronik tesisatları, fabrikaların daha güvenli olarak kullanılabilmesi adına oldukça önemlidir. Günümüze bakıldığında teknolojideki son gelişmelerle birlikte elektrik ağlarının kısa sürede zedelenebildiği görülmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına elektrik elektronik tesisatlarının belli periyodlarla bakımının yapılması gerekmektedir. Fabrikalarda kullanılan bütün makineler elektriğe ihtiyaç duymaktadır. İşlerin aksamadan devam edebilmesi için fabrika gibi daha büyük yerlerde elektriğin kesilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle elektrik elektronik tesisat bakımının sürekli yapılması gerekmektedir. Elektrik bakımının sürekli yapılması hem mal hem de can kaybı oluşmasının önüne geçecek oldukça önemli bir adımdır. Fabrika elektrik elektronik tesisatları bina içerisinde bulunan tüm sistemleri kapsamaktadır. Bu tesisatlar kendi içlerinde sıva altı ve sıva üstü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Fabrika elektrik elektronik tesisatları, fabrikanın kesintisiz olarak işlevine devam edebilmesi adına oldukça önemlidir. Elektrik elektronik tesisatları içerisinde; topraklama uygulamaları, aydınlatma tesisatları, zayıf akım tesisatı ve priz devreleri gibi ögelerden oluşmaktadır. Bu tesisatlar sıva üstü ve sıva altı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Sıva altı tesisat genelde tercih edilen tesisat yöntemlerindendir. Bunun en önemli nedeni dış görünüşteki estetiktir. Bina yapılırken sıva yapılmadan önce bütün elektrik tesisatının döşemesi yapılmaktadır. Sıva altı tesisatları sayesinde binanın dış görünüşü oldukça güzel gözükecektir. Fabrikaya ilk defa elektrik tesisatı döşenecekse sıva altı döşemenin yapılmasına dikkat edilmesinde büyük avantaj olacaktır.

Elektrik Tesisat Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Fabrikada elektrik elektroniktesisatları için öncelikli olarak bir keşif süreci başlatılmalıdır. Keşif sürecinde fabrika incelenir ve gerekli ölçüler alınarak süreç devam etmektedir. Proje yürütülürken müşterinin istekleri doğrultusunda plan yapılmaktadır. Cemre elektrik firmamız bu süreci en kısa sürede bitirebilmek adına oldukça profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. Firmamız proje ile ilgili teklifler ve slaytlar hazırlayarak projenin daha net anlaşılabilmesi adına müşteriyi bilgilendirmektedir. Bu aşamada müşterinin kafasında hiçbir soru işareti kalmayacaktır.

Elektrik tesisat sürecinde firmamız profesyonel bir ekiple çalışarak bu süreci oldukça hızlı bir şekildeki tamamlamaktadır. Bu sayede firmamız oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca yapılan işin yüzde yüz kaliteli olarak yapılması da firmamızın tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Elektrik Tesisatı Kontrolü Nasıl Yapılır?

Fabrikada elektrik elektronik tesisatları kontrolü sık aralıklarla yapılması oldukça önemlidir. Özellikle çalışan sağlığı açısından bu kontrollerin düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir. Firmamıza elektrik tesisatı kontrollerini yaptırabilir ve daha güvenli bir çalışma ortamı hazırlayabilirsiniz. Elektrik tesisatı kontrollerinin ne sıklıkla yapılacağı fabrikanın büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Firmamız bu süreçte a kalite ürünler kullanmaktadır. Ayrıca bu süreci en ekonomik şekilde tamamlamak da firmamızın görevleri arasında yer almaktadır. Çalışılan alanın güvenli olması hem iş veren hem de çalışan açısından oldukça önemlidir. Elektrik tesisatında topraklanma alanının kötü yapılması fabrikada bulunan makinelerin sürekli bozulmasına neden olacaktır. Bu da ekonomik olarak oldukça yıpratıcı olabilmektedir.