OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Otomasyon Çözümleri

Otomasyon çözümleri çeşitli türden endüstriyel tesislere yönelik olarak sürdürülebilir ve efektif kullanılabilen sistemler üretme çabalarının genel bir tanımı olmaktadır. Firmamız sizlerin faaliyet konusuna yönelik olarak uzman kadrolarla otomasyon konusunda çözüm ortağınız olma konusunda uzun yıllardır faaliyet gösteren bir firmadır. Otomasyon çözümleri dendiğinde pek çok alanda kullanılan farklı sistemler akla gelmektedir. Firmamız makine otomasyonundan Asfalt Plenti otomasyonuna kadar pek çok farklı kullanım şekli olan alanlarda uzman çözümler üreten deneyimli bir firmadır.

Makine Otomasyon Çözümleri

Günümüzde makine üreten ve üretiminde çeşitli makineleri kullanan işletmeler sanayinin bel kemiğini oluşturmaktadır. Cemre Elektrik firması olarak işletmelerinizde hali hazırda kullanmakta olduğunuz makine parkurları için temel otomasyon çözümlerini sunarak sizlere efektif üretim sağlama noktasında deneyimli kadrolarımızla hizmet sunmaktayız. Üretim faaliyetlerinize uygun olarak tasarladığımız otomasyon sistemleri ile süreçleriniz içerisinde zamanı efektif kullanarak verimli çalışmalar elde etmenizi hedeflemekteyiz. Makina otomasyon çözümlerinde işletmelerinizde aktif olarak kullandığınız makina parkuru için de uygun çözümler üretilerek üretim süreçlerinizde maksimum fayda elde etmeniz için gerekli sistem kurulumları yapılması son derece önemlidir. Burada her işletmenin faaliyet konusu farklı olabileceğinden üretim süreçlerini iyi bilmek gerekmektedir. Firmamız bu noktada verim açısından düşük görünen makinelerinizi gerekli şekilde modernize etmekte ve güncel sistemler kullanılarak çözümler sağlamaktadır.

İşletmeleriniz için uygun otomasyon sistemlerini kullanmanız firmalarınıza birçok açıdan fayda sağlamaktadır. Bu faydaların en önemli olanı kuşkusuz en az fire oranları ile maksimum verimlilikte üretimler gerçekleştirmekten geçmektedir. Örneğin sistemde bir noktada arıza meydana geldiğinde iyi işleyen otomasyon sistemleri sayesinde bu hata en kısa sürede geçmişe yönelik hareketler ile tespit edilerek tekrarı önlenebilmektedir. Bu durum kesintisiz üretim için oldukça önemlidir. Bu nedenle Otomasyon çözümleri sunacak firmanın iyi analiz edilerek seçilmesi gerekmektedir.

Akıllı Bina Ev Otomasyon Çözümleri

Günümüzde pek çok mesken ve işyeri akıllı ev sistemleri denilen sistemler kullanılarak inşa edilmektedir. Bu sistemler sayesinde kullanıcılar pek çok olanağa kavuşmaktadır. Akıllı bina ev otomasyon sistemleri sayesinde evin sıcaklık değerleri uzaktan ayarlanabilmekte bununla birlikte pek çok felaketi önceden haber vererek önlenebilmektedir. Havalandırma sistemleri, sıcaklık ayar sistemleri, aydınlatma sistemleri, gaz kontrol sistemleri gibi pek çok uygulamanın aynı anda kontrol edilebildiği bu sistemler pek çok alanda kullanılır yaygın sistemlerdir. Güvenlik kameralarına kolaylıkla uzaktan ulaşıma da olanak tanıyan bu sistemler tüm bu faydaları sebebi ile hem mesken hem işyeri sahiplerince tercih sebebi olmaktadır. Firmamız akıllı bina otomasyon çözümleri konusunda size uzman hizmetler sağlamaktadır.

Proses Otomasyon Çözümleri

Proses otomasyon çözümleri aslında pek çok açıdan makine otomasyon sistemleri ile benzerlik gösterse de süreçler ve analiz farkı nedeni ile birbirinden belirli noktalarda ayrılmaktadırlar. Proses otomasyon çözümlerinde üretimin eksiksiz işleyişine ek olarak üretim süreçlerinde harcanan hammadde ve veriler de devreye girmekte yani üretim aşaması sonrası değerlendirmelerde hesaba katılmaktadır. Üretim esnasında kaydedilen tüm veriler belirli noktalarda depolanmakta ve akabinde istatiksel veriler şeklinde işlenebilmektedir. Üretimin verimliliğini ölçümlemek amacı ile kullanılan proses otomasyon çözümleri bu konuda firmalara pek çok fayda sağlamaktadır. Cemre elektrik firması olarak tüm bu süreçlerde sizlerin çözüm ortağınız olarak hizmet vermekteyiz.